Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Biblioteka

UWAGA

Email Drukuj PDF

UWAGA !!!

 

Wypożyczamy podręczniki od dnia 6 września. Uczniów klas 1-7 zapraszamy po podręczniki z wychowawcami. Podręczniki zostaną wypożyczone pod warunkiem, że uczniowie są rozliczeni z podręczników i książek wypożyczonych w ubiegłym roku szkolnym.

Ze względu na dużą ilość uczniów podręczniki do klas pierwszych będą prawdopodobnie wprowadzane dopiero po 7.09. Z tego względu podręczniki będziemy wypożyczały w godzinach:

8:30 – 11:00 i 11:30 – 14:00

 

Spotkanie autorskie w szkole na Zimowej.

Email Drukuj PDF

Piątego czerwca odbyło się spotkanie zerówek ze S.P. w Nowej Iwicznej i przedszkolaków  z  Przedszkola w Mysiadle z autorką książek dla dzieci- panią Barbarą Szelągowską i panią Monika Jędrychowska- ilustratorką.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca obu pań oraz jakie etapy musi przejść książka zanim trafi do naszych domów. Wspólnie ustalono co należy robić, aby książki jak najdłużej były jak nowe. W trakcie spotkania dzieci miały okazję wysłuchać wierszyków i opowiadań autorstwa pani Barbary Szelągowskiej. Był także czas na wspólne zagadki i zabawy. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało książeczkę z autografem obu pań. Organizatorkami spotkania były panie bibliotekarki Joanna Piasecka i Barbara Szewczak.

 

Katarzyna Radowska

 

Spotkanie autorskie z panią Dorotą Mularczyk

Email Drukuj PDF

 

Spotkanie autorskie z panią Dorotą Mularczyk

26 kwietnia klasy szóste, piąte i klasy „0”  wzięły udział w spotkaniu autorskim. Naszym gościem była pani Dorota Mularczyk autorka serii „Magiczny świat tuż za płotem”. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały  historii autorki. Dowiedziały się co inspiruje pisarza, skąd czerpie pomysły i w jaki sposób czasami przypadek może przyczynić się do zostania pisarzem.  Spotkanie to na pewno przyczyni się do lepszego zapamiętania ile osób pracuje na to żebyśmy w ciekawej formie mogli kupić lub wypożyczyć gotowy produkt – książkę. Spotkania autorskie pokazują, że książka to nie jest jakiś anonimowy „twór”, że za tym stoją żywi ludzie. Myślimy, że w dzisiejszych czasach to bardzo ważne żeby pokazać dzieciom, że pisanie i wydawanie książki jest już nowoczesne, że w przyszłości wiele współczesnych zawodów będzie lub jest już zaangażowanych w powstawanie książki np. graficy komputerowi i informatycy.

Joanna Piasecka

 

„Zaczytana Szkoła” w Nowej Iwicznej

Email Drukuj PDF

Nasza szkoła na początku roku szkolnego przystąpiła do konkursu „Zaczytana Szkoła”. Konkurs został zorganizowany przez Studium Prawa Europejskiego. W ramach konkursu w terminie od. 7.XI.2016r. do 7.05.2017r. należało wykonać dziesięć zadań zaproponowanych przez organizatora. Nie zakładałyśmy, że uda nam się wszystko zorganizować, a może nie doceniłyśmy na wstępie samych siebie oraz naszych koleżanek i kolegów. Gdyby nie duża część naszych nauczycieli głównie polonistów, ale także nauczycielki przyrody, nauczycieli języka angielskiego oraz wychowawców pewnie nasz konkurs by się nie udał. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i współpracy udało się przeprowadzić kilka bardzo ciekawych projektów, które nie tylko ukierunkowały uczniów na zainteresowanie książką i biblioteką. Wszystkie projekty przełożyły się na zintegrowanie klas, oraz często włączyły do działań rodziców, szkoła zafunkcjonowała w naszej małej społeczności.

Więcej…
 

LITERATURA MUZYCZNA (DO WYBORU)

Email Drukuj PDF

LITERATURA MUZYCZNA (DO WYBORU)

Więcej…
 

Pierwszy dzień wiosny w Nowej Iwicznej.

Email Drukuj PDF

Pierwszy dzień wiosny w Nowej Iwicznej.

 

W tym roku trochę nietypowo uczniowie Szkoły Podstawowej świętowali Dzień Wiosny. Pomysł wykluwał się powoli. Na jesieni nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Zaczytana Szkoła”. W ramach tego projektu powinniśmy zrealizować konkretne zadania, ale też cały czas jako nauczyciele bibliotekarze zastanawiamy się w jaki sposób zachęcić uczniów do czytania.

Więcej…
 

DZIĘKUJEMY !!!

Email Drukuj PDF

Podziękowanie!

Kolejna już ósma akacja „Dzień Pluszowego Misia” dobiegła końca. Po raz kolejny okazało się, że jesteście wspaniali i jak zawsze możemy na Was liczyć.

Chciałybyśmy podziękować w swoim imieniu i w imieniu wszystkich  rodzin za prezenty. Dzięki Wam dzieci znajdą pod choinką upominki na które czekają cały rok.

Więcej…
 

Spotkanie autorskie z panią Barbarą Szelągowską.

Email Drukuj PDF

Spotkanie autorskie w naszej szkole.

 

W dniu 22 listopada wszystkie klasy czwarte wzięły udział w spotkaniu autorskim z panią Barbarą Szelągowską autorką książek dla dzieci i z panią Moniką Jędrychowską -  ilustratorką. Temat spotkania brzmiał: „Jak powstaje książka?”

W trakcie spotkania dzieci miały okazję nie tylko poznać osobiście autorkę i ilustratorkę książek dla dzieci, ale również dowiedzieć się na czym polega ich praca. Jednocześnie mogły zapoznać się z procesem powstawania książki i jej budową – od pomysłu, poprzez druk, do sprzedaży w księgarni.

Pani Barbara Szelągowska zapoznała uczniów ze swoimi utworami poprzez czytanie opowiadań i wierszyków. Było też sporo śmiechu podczas odgadywania zagadek i podczas wspólnych (autorskich) zabaw. Oprócz tego dzieci dowiedziały się od ilustratorki, jak powstało logo do książki „Siedem D(r)eszczowych dni”, skąd czerpie pomysły do swoich ilustracji i czego potrzebuje do ich tworzenia. Uczniów zainteresował proces twórczy. Okazało się, że od pomysłu na napisanie książki do chwili dotarcia jej do czytelnika to długa droga. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali książkę „Siedem D(r)eszczowych dni” z autografem autorek.

Spotkanie było bardzo ciekawe, uczniowie interesowali się procesem pisania i wydawania książki. Tematyka spotkania świetnie wpisała się w udział naszej szkoły w konkursie „Zaczytana szkoła”. Mamy nadzieję, że tego typu wiedza może kiedyś pomoże naszym uczniom w wyborze swojej drogi zawodowej.

Organizatorki spotkania

Joanna Piasecka i Barbara Szewczak

 

Wkrótce na półkach

Email Drukuj PDF

 

W ostatnich dniach zbiory biblioteki wzbogaciły się o wiele interesujących książek, wśród których znajdziecie m.in. światowe bestsellery, ale również hity polskiego rynku książki. Kupiłyśmy książki dla każdego. Książkę, która szczególnie zapadnie w pamięć zrecenzuj, a Twoją recenzję zamieścimy w „Gimku”. Książki wkrótce na półkach w bibliotece. Przyjdź, wypożycz, przeczytaj! Zapraszamy !

 

 

 

 

Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych.

Email Drukuj PDF

Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych.

„Książka to dopiero początek”

 

Październik jak co roku gości w naszej bibliotece jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku hasło miesiąca brzmi: „Książka to dopiero początek”.  Pewnie wszyscy w tym momencie zadamy sobie pytanie: „Jaki początek?” „Czego początek?”

 

Więcej…
 

Kawiarenka Kulturalna

Email Drukuj PDF

Inauguracja Kawiarenki Kulturalnej w naszej szkole.

 

W czwartek 16 czerwca zainaugurowaliśmy Kawiarenkę Kulturalną. Pomysł narodził się jeszcze zimą kiedy uczniowie zmagali się na etapie szkolnym w różnych rodzajach konkursów. Były to: Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka. Konkurs krasomówczy, Festiwal Piosenki Angielskiej, Festiwal Piosenki Dziecięcej I Festiwal Piosenki Filmowej. Uznałyśmy, że do dalszych etapów przechodzą tylko pojedyncze osoby, a wszyscy którzy zajęli w szkole tzw. miejsca medalowe są świetni. Wymyśliłyśmy więc, że umożliwimy rodzicom zobaczenie swoich dzieci na scenie. W czerwcu nasz plan nabrał realnych kształtów.

Więcej…
 

Godziny pracy biblioteki

Email Drukuj PDF

Godziny pracy biblioteki

Poniedziałek          7:30- 17:00

Wtorek                7:30- 17:00

Środa                  7:30- 14:30

Czwartek             7:30- 17:00

Piątek                 7:30- 15:00

 

Regulamin wypożyczania podręczników w Zespole Szkół Publicznych w Nowej Iwicznej.

Email Drukuj PDF

Regulamin wypożyczania podręczników w Zespole Szkół

Publicznych w Nowej Iwicznej.

 

Więcej…
 

Biblioteka szkolna poleca adresy stron zawierających teksty wybranych utworów literackich, głównie l

Email Drukuj PDF

Biblioteka szkolna poleca adresy stron zawierających teksty wybranych utworów literackich, głównie lektur szkolnych. Książki udostępnione są w wersji elektronicznej (e-booki – teksty do czytania na ekranie monitora, audiobooki np. w formacie MP3) można przeglądać je on-line lub zapisać na dysku twardym komputera. Wykorzystując teksty do własnych celów edukacyjnych nie naruszacie prawa autorskiego!

Więcej…
 


Strona 1 z 2